چوب دارچین گلها موجب سکته مغزی پیرمرد برزیلی شد

هنگامی که چوب دارچین گلها را به رژیم غذایی خود اضافه می کنید، به لطف خواص گوارشی آن، نفخ را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. آنتی اکسیدان های دارچین به تسکین اسهال، قولنج و علائم تخمیر مانند نفخ و گاز کمک می کند.

بنابراین، دارچین به وضوح ترانزیت روده ای غذا را بهبود می بخشد برای احساس فواید چوب دارچین، باید دارچین را به شکل چای گیاهی مصرف کنید.

توصیه می شود افراد مبتلا به سرماخوردگی، سرفه های مزمن و سینوزیت به مدت 3 روز متوالی مخلوط 1 قاشق چایخوری عسل را با 1/4 قاشق چایخوری دارچین میل کنند.

فواید چوب دارچین بسیار زیاد است، اما نباید بیش از حد مصرف کنید!

دارچین کاسیا محتوای نسبتاً بالایی از کومارین دارد، در حدود 1٪، در حالی که دارچین سیلان تنها حاوی 0.004٪ محتوای کومارین است.

چوب دارچین کاسیا یک غذای غنی از کومارین است حد توصیه شده روزانه کومارین تقریباً 0.1 میلی گرم بر کیلوگرم وزن کل بدن است، به این معنی که نمی توانید بیش از 1.5 قاشق چای خوری دارچین در روز بخورید.

مصرف زیاد کومارین باعث تجمع سموم در کبد و در نتیجه آسیب به این اندام می شود.

چوب دارچین خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

خوردن بیش از حد کومارین در دارچین ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد در عین حال، کومارین همچنین به مرور زمان به DNA آسیب می رساند و در نتیجه خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

برخی از افراد به دلیل مصرف زیاد دارچین و محصولات حاوی طعم دهنده دارچین دچار زخم های دهان شده اند.

در حقیقت، دارچین حاوی سینامالدئید است، ترکیبی که در صورت مصرف زیاد باعث واکنش های آلرژیک می شود.

به نظر نمی رسد مقدار کمی از ادویه باعث این واکنش شود زیرا بزاق از ماندن مواد شیمیایی برای مدت طولانی در دهان جلوگیری می کند، اما مقادیر زیاد آن می تواند مضر باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.