استفاده از نخ تابیده صحرا در نساجی ممنوع اعلام شد

هر روز از چیزهایی استفاده می کنیم که با نخ تابیده صحرا ساخته شده اند به پیراهنی که می پوشید و فرشی که روی آن راه می روید فکر کنید.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که این نخ چگونه ساخته می شود؟ نخ نساجی رشته ای از الیاف یا رشته های طبیعی یا مصنوعی است فیبر یک تکه کوچک موی کوتاه است.

رشته یک رشته طولانی از یک ماده است در نخ نساجی، الیاف یا رشته‌های منفرد به هم پیچیده می‌شوند تا نخ‌هایی بسازند.

نخ نساجی را می توان با الیاف طبیعی از موادی مانند پشم گوسفند، ابریشم از کرم ابریشم، یا پنبه و کتان از گیاهان تهیه کرد همچنین می‌توان آن را با الیاف مصنوعی یا مصنوعی ساخت که از مواد مختلفی مانند نایلون، اکریلیک و پلی‌استر ساخته شده‌اند.

فرآیند ساخت نخ را ریسندگی می گویند نخ را می توان با ماشین یا دست ریسید.

نخ مورد استفاده برای بافندگی دارای پیچش محکم، سطح صاف و استحکام طولی زیادی است نخ برای بافندگی پیچش شل تری دارد.

نخ پنبه ای با رنگ روشن که برای بافتن استفاده می شود سطح این نخ محکم و صاف است.

بسیاری از روش های تولید خاص منجر به تنوع بی پایان نخ می شود نخ نساجی در یک صنعت جهانی ساخته می شود که شامل بسیاری از اصطلاحات فنی تخصصی است.

ما نمی توانیم همه آنها را در اینجا پوشش دهیم، اما در حال حاضر، اجازه دهید طبقه بندی های اولیه و چند نوع نخ را بررسی کنیم.

تمام نخ های نساجی بر اساس ساختار یا نحوه ساخت آنها طبقه بندی می شوند به طور کلی، سه طبقه بندی اساسی وجود دارد.

نخ های الیاف اصلی از بسیاری از الیاف منگنه کوتاه ساخته می شوند که برای ساختن نخ به هم پیچیده می شوند این اساسی ترین طبقه بندی نخ است.

اکثر نخ های الیاف اصلی از مواد طبیعی ساخته شده اند.

نخ های لایه ای از یک یا چند رشته نخ های الیاف اصلی ساخته می شوند نخ تک لایه، رشته ای از الیاف اصلی است که با چرخاندن به هم متصل می شوند نخ های دو و سه لا از دو یا سه نخ تکی به هم تابیده شده درست می شوند.

نخ های چند لایه برای پارچه هایی که ممکن است به استحکام بیشتری نیاز داشته باشند یا پارچه هایی که به جلوه سطحی مطلوب نیاز دارند استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.