استفاده از دستگاه نشاکار گوجه فرنگی در ترکیه ممنوع اعلام شد

بعد از کاشه گوجه فرنگی به وسیله دستگاه نشاکار گوجه فرنگی دوره آبیاری که گوجه فرنگی به آب زیادی نیاز دارد بسیار مهم است در طول دوره رشد اولیه و باردهی (تقریباً 35 تا 50 روز پس از پیوند) برای دوره باردهی (35-20 روز) به آب زیادی نیاز نیست

اما نیاز به بیل زدن دارد تا ریشه ها عمیق تر رشد کنند و ریشه ها به راحتی در طرفین پخش می شوند

– انجماد هنگام کاشت گوجه فرنگی به وسیله دستگاه نشاکار در فصل بارندگی یا با واریته های رشد تاب دار بسیار ضروری است گلدوزی نگه دارید یا خیمه دوزی این کمک می کند تا عملکرد گوجه فرنگی 20 درصد بیشتر از بدون دانه باشد و سم پاشی را انجام دهد.

محصول و سایر عملیات در یک تبدیل راحت تر علاوه بر چنگ زدن، بوته های گوجه فرنگی باید به کهنه نیز بسته شوند در غیر این صورت، شاخه های تازه متولد شده رشد کرده و در خاک پخش می شوند و باعث پوسیدگی میوه می شوند.

بلایت دیررس: آلترناریا و سرکوسپورا در زمانی که دما و رطوبت بالاست خیلی سریع پخش می شوند به خصوص در فصل بارندگی که چندین روز متوالی باران می بارد کندن برگ های تحتانی بیمار به کاهش سرعت گسترش بیماری کمک می کند.

بیماری پیچ خوردگی برگ های ویروسی هر فصل با مگس های سفید و شته ها به عنوان ناقل رخ می دهد.

پژمردگی ناشی از باکتری گوجه فرنگی ها به سرعت پژمرده می شوند که ساقه ها را ترک می کند هنوز سبز است، هیچ داروی محافظی وجود ندارد، فقط باید از انواع مقاوم استفاده کرد.

در صورت یافتن درخت بیمار باید فوراً از ریشه کنده و سوزانده شود.

بیماری پژمردگی اسکروتیوم زمانی رخ می دهد که خاک دارای رطوبت بالایی باشد کپک سفید را می توان یافت که سطح پایه درخت را که به خاک چسبیده است از بین می برد و در مراحل بعدی اسپورهایی شبیه به دانه کاهو در قاعده گیاه دیده می شود.

برای پیشگیری، از یک ماده شیمیایی به نام ویتاواکس رویه یا آهک استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.