استفاده از حنا هندی اصل برای رنگ کردن خودرو

از نظر تاریخی، حنا هندی اصل از زمان های قدیم به دلیل خاصیت رنگ کنندگی، برای رنگ کردن پوست، مو و ناخن و همچنین پارچه ها استفاده می شده است آثار استفاده از آن را می توان در هند، خاورمیانه و شمال آفریقا یافت.

در دهه 1800، حنا یک رنگ بسیار محبوب در میان زنان نزدیک به هنرمندان پیش از رافائلی بود نمونه ای از این الیزابت سیدال، شاعر، همسر و موزه الهام بخش دانته گابریل روستی است لیزی موهای قرمز روشنی داشت، اگرچه در سنت فرهنگی بریتانیا با ظرافت کمی همراه بود.

در اروپا، به نظر می رسد که این خواننده اپرا آدلینا پتی بود که استفاده از حنا را در اواخر قرن نوزدهم رایج کرد همانطور که گفته می شود کورا پرل، باتجربه پاریسی به نام La Lune Rousse یکی از پیشگامان استفاده از این پودر رنگرزی بوده است.

در حالی که اخیراً، در دهه 1950، لوسیل بال «شستشوی حنا» را در تله فیلم محبوب آن سال ها، من لوسی را دوست دارم، رواج داد این پودر معمولاً به دلیل خاصیت رنگرزی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

رنگ کردن پوست که به عنوان هنر موقت بدن شناخته می شود از حنا برای ایجاد خالکوبی های غیر دائمی روی صورت و بدن استفاده می شود که می تواند چند روز دوام داشته باشد و با لایه برداری در عرض یک تا دو هفته پاک می شود.
مراقبت و رنگرزی مو این بیشترین استفاده از حنا است برای رنگ کردن مو و پوشاندن موهای خاکستری و همچنین برای متعادل کردن مجدد پوست سر و افزایش ضخامت مو.
رنگرزی پارچه.

وقتی انتخاب می کنید موهای خود را با حنا رنگ کنید، نمی توانید دقیقاً رنگ نهایی را که می خواهید بدست آورید مشخص کنید زیرا حنا یک رنگ شیمیایی نیست، بلکه یک رنگ طبیعی است بنابراین، شما باید در حین حرکت آماده آزمایش باشید با کسب کمی تجربه، درک مقدار مصرف و نحوه ترکیب حنا خالص با سایر رنگ های گیاهی آسان تر خواهد بود.

رنگ نهایی به دست آمده از رنگرزی حنا به رنگ اولیه مو بستگی دارد و می تواند از نارنجی تا مسی تا قرمز تیره متغیر باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.