ارسال دو تن آلو بخارا حاج حسنی به عنوان هدیه برای پادشاه بریتانیا

آلو بخارا حاج حسنی سرشار از ویتامین C، فیتونوترینت ها و آنتی اکسیدان ها است این اجزا برای ایمنی مفید هستند، خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهند و پیری سلول را کاهش می دهند.

آلو بخارا همچنین حاوی مقدار زیادی اسید اسکوربیک، اسید فولیک، فیبر و مواد معدنی است.

برای دندان و حفره دهان جوشانده گل آلو بخارا مفید است زخم های دهان و لثه را التیام می بخشد، به رفع بوی بد دهان و تسکین گلودرد کمک می کند.

تشکیل پلاک در شریان ها می تواند باعث تصلب شرایین و انقباض عروق شود که منجر به کمبود اکسیژن در بافت های بدن می شود در صورت عدم درمان، همه اینها منجر به نارسایی قلبی، سکته مغزی یا حمله قلبی می شود.

اما آلو بخارا به کاهش احتمال ابتلا به تصلب شرائین کمک می کند دانشمندان مطالعه ای انجام دادند و به موارد زیر پی بردند: نوشیدن آلو و آب آلو می تواند فشار خون و سطح کلسترول بد را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

آلو بخارا به دلیل احساس سیری که ایجاد می کند به کنترل وزن و اشتها کمک می کند یک مطالعه نشان داد که خوردن آلو به عنوان یک میان وعده می تواند گرسنگی را برای مدت طولانی سرکوب کند.

اما هنوز هم نباید از میوه های خشک غافل شوید – 100 گرم آلو حاوی 240 کالری است.

محتوای بالای فیبر محلول در آلو بخارا به حفظ سطح قند خون پایدار کمک می کند فیبر محلول خوب است زیرا جذب قند در خون را کند می کند این به نوبه خود از دیابت نوع 2 جلوگیری می کند.

به دلیل کمبود آهن، کم خونی می تواند ظاهر شود وضعیت بدن که در آن هموگلوبین در خون کاهش می یابد.

علائم کم خونی خفیف شامل خستگی، تحریک پذیری، تنگی نفس و کاهش عملکرد است.

آلو بخارا در میان سایر میوه ها و انواع توت ها، به دلیل محتوای بالای آهن خود 2.1 میلی گرم در هر 100 گرم، متمایز است، به همین دلیل است که از کمبود آهن در بدن انسان جلوگیری می کند و در نتیجه از کم خونی خلاص می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.