آمونیاک خوراکی و تاثیر مثبت آن بر درمان تاسی

علیرغم بوی شدید آمونیاک خوراکی چه جامد و چه در محلول، تنها بخش کوچکی از گاز زمانی که در آب حل شده و در دمای اتاق نگهداری می شود تجزیه می شود حتی در محلول به مدت 24 ساعت مقدار کمی از استحکام آن از بین می رود.

مهم است که تمام آمونیاک را در طول پخت حذف کنید، در غیر این صورت طعم ناخوشایندی خواهد داشت بنابراین بی کربنات آمونیوم در محصولاتی که از اجاق های با رطوبت بیش از 5 درصد استفاده می کنند مانند کیک و اسفنج به عنوان ماده خمیری مناسب نیست.
در بسیاری از موارد حذف تمام مواد اسیدی خمیرهای بیسکویت و استفاده از آمونیاک خوراکی و جوش شیرین رضایت بخش و راحت است جوش شیرین در درجه اول به عنوان وسیله ای برای کنترل اسیدیته بیسکویت های پخته شده استفاده می شود.

بی کربنات آمونیوم به صورت جامد کریستالی سفید در کیسه های کاغذی یا پلاستیکی فروخته می شود مستعد برآمدگی های شدید است، حتی زمانی که در شرایط خشک نگهداری شود بنابراین پس از خرید باید در اسرع وقت از آن استفاده کرد. شاید بهتر باشد این افزودنی غذایی و ماده شیمیایی را قبل از افزودن به مخلوط در آب حل کنید.

ترکیب معدنی بی کربنات آمونیوم یک نمک جامد بی رنگ است که به راحتی به دی اکسید کربن، آب و آمونیاک تجزیه می شود و به عنوان افزودنی برای افزایش کیفیت محصول نهایی به آن اضافه می شود.

همچنین به طور گسترده در مواد غذایی مانند نوشیدنی ها، شیرینی ها، بیسکویت ها و کلوچه ها، محصولات مقاوم در برابر آتش، صنایع دارویی و کشاورزی و سایر صنایع استفاده می شود آمونیاک خوراکی یک ماده پودری یا کریستالی سفید رنگ (ماسه مانند) با بوی آمونیاک است. در آشپزی، کپسول آتش نشانی، رنگ سازی و موارد دیگر استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.